Результат пошуку

Новина

2019.08.02

Користувачі Android в Європі зможуть вибирати з декількох пошукових систем і встановлювати її за замовчуванням

Пошукова система Google буде лише одним з варіантів

Як заявила компанія Google, незабаром користувачі Android-пристроїв в Європі зможуть вибирати пошукову систему за замовчуванням з чотирьох варіантів, в тому числі і пошук через Google. Таким чином американська компанія хоче задовольнити претензії європейських антимонопольників і, як наслідок, уникнути нових штрафів.

Вже з початку 2020 року в нових смартфонах і планшетах з Android для європейського ринку буде доступний «екран вибору» з чотирма пошуковими системами, що з'являється при ініціалізації системи. Google буде лише одним з варіантів. Решта систем будуть потрапляти в список за результатами участі в аукціоні, який Google проводить в кожній країні раз на рік. Кандидатам доведеться заплатити не менше певної суми. Якщо за результатами аукціону всі позиції заповнити не вдасться (ставки будуть нижчими цієї суми), в список будуть потрапляти випадкові кандидати. Порядок в списку варіантів теж буде випадковим.

Таке рішення Google - відповідь на рішення Європейської комісії оштрафувати технологічного гіганта на 4,34 мільярда євро за блокування конкурентів в операційній системі Android.